wtorek, 8 stycznia 2013

Pomysł na ściany - tapety

Jak w łatwy sposób możemy odmienić pokój dziecka? Szybka metamorfoza za pomocą tapety to chyba jedno z najprostszych rozwiązań. Na rynku dostępnych jest wiele tapet z postaciami z bajek, inne w żywych jaskrawych kolorach, kolejne w łagodnych pastelach. Każdy znajdzie coś odpowiedniego.
Wybierając tapetę nie zwracamy uwagi tylko i wyłącznie na kolor. Ważna jest jakość. Przecież prawie nikt nie lubi remontów. Pisze prawie, ponieważ ja bardzo lubię :) W ofercie sklepów możemy spotkać trzy podstawowe rodzaje tapet - papierowe, winylowe i strukturalne. Różnią się między sobą jakością, trwałością, reakcją na działanie promieni słonecznych czy działanie wilgoci.
Pierwszy typ - tapety papierowe. Najtańsze, dość cienkie więc można kłaść je jedynie na idealnie gładkie podłoże. Nie są odporne na szorowanie. Nie polecam do pokoju dziecięcego.
Tapety winylowe - do kupienia na podkładzie papierowym lub na fizelinie. Łatwo możemy je umyć, są odporne na wilgoć i na dodatek w średnim przedziale cenowym znajdziemy całkiem ciekawą ofertę. Radzę wybrać te na fizelinie. Nie rozciągają się przy klejeniu a przy ewentualnej konieczności zmiany wystroju nie zostawiają prawie żadnych śladów na ścianie.
Ostatnia grupa to tapety strukturalne. Dobrze kryją nierówności ścian ze względu na bogate tłoczenia. Przeznaczone są do malowania farbami emulsyjnymi. Jest to też ciekawe rozwiązanie. 
Osobiście polecam tapety w pokoju dziecięcym jako osłonę w newralgicznych miejscach narażonych na zabrudzenia. Ich łatwo zmywalna struktura pozwoli na zachowanie świeżości przez długi okres czasu. Tapety są też idealnym rozwiązaniem dekoratorskim. Pasek oryginalnej tapety nie dość, że jest prosty w "montażu", to na dodatek szybko nada charakter wnętrzu.


To, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie to jakość materiału, z którego tapeta jest zrobiona. Zwykłe, papierowe tapety mają często krótki okres "żywotności". Dzieci często swoje artystyczne zapędy przekładają przecież na ściany:) dla małych malarzy jest coś specjalnego - tapeta malowanka.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz